Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
+90 543 321 91 77
Şişli/İstanbul
+90 543 321 91 77
Nişantaşı/İstanbul

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Hakkında En Güncel Bilgiler

Kadınların çoğu ve son zamanlarda kişisel bakımına önem veren erkeklerin bir kısmı, ince veya seyrek kaşlarını daha kalın göstermek için makyaj ürünlerini tercih etmiştir. Bununla birlikte elbette daha kalıcı ve güvenilir yöntemlerden olan kaş ekimi yöntemlerine ilgi her geçen gün artmaktadır. Kaş ekimi prosedürü plastik ve rekonstrüktif cerrahi ya da bu konuda eğitim almış tıp doktorları tarafından hastanın kendi saçlarından transfer edilerek gerçekleştirilir. Prosedür basit görünmekle birlikte maliyetten oluşabilecek komplikasyonlara ve risklere kadar dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunmaktadır. Kaş ekiminden neler beklediğinizi ve bu ameliyatın size neler katacağını öğrenmek ve anlamak için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Kaş ekimi nedir?

Kaş ekimi, saç greftleri olarak adlandırılan tıkaçların hastanın kaş bölgesine aktarıldığı kozmetik bir işlemdir. Bu işlemdeki esas amaç; greftlerden yeni kılların çıkmasıyla kaşlarda daha dolgun bir görüntü kazanmaktır. Kaş ekim işlemindeki prosedürler genel anlamda saç ekimine benzer. Kaş kılı greftleri kulakların üzerinde yer alan saç kıllarından elde edilir. Bu işlemde cerrah sadece tek tek saç kıllarını değil saç köklerini de aktarır. Ardından ilk aktarılan tüyler döküldüğünde kaşlarda yeni tüylerin çıkmasını sağlamaya destek olacaktır. Kaş ekimi işleminde prosedür hastaya lokal anestezi yapıldıktan sonra başlar. Cerrah, follikülün alındığı donörde ve kaşlardaki ekim yerlerinde küçük kesikler açacaktır. Tüm bu işlemler yaklaşık 2 ila 3 saat kadar sürer.

Kaş Ekiminde Avantaj ve Dezavantajlar Nelerdir?

Kaş ekiminde uzman olan kişiler ve kaş ekimini savunanlar donör olarak alınan saçların hastaya ait olduğunu belirterek görünümün doğal olduğunu söylemektedir. İşlem sonunda ayrıca kişilerin kaş makyajı yapma ihtiyacı da büyük oranda azalmaktadır. Tüm avantajlarına rağmen kaş ekiminde birtakım dezavantajlar da bulunmaktadır. İnsanları en fazla tedirgin eden bu işlemin maliyetidir. Kaş ekimi fiyatları hekimin tecrübesine, kliniğin konumuna, hastadan alınacak kıl follikülleri sayısına ve çeşidine göre değişkenlik gösterir. Kaş ekiminde tam bir sonuç elde edebilmek için birkaç ay beklemek gerekebilir. Beklemenin ardından ekilen foliküllerden kıl elde edilememesi durumu da mevcuttur.

Kaş Ekiminde İyileşme Süreci Nasıldır?

Kaş ekiminde kıllar ekildikten sonra iyileşme süreci nispeten hızlıdır. İşlemden ilk birkaç gün sonra kaşların etrafında ufak miktarda kabuklanmalar olabilir. Bunlar gözle görülür olsa bile can sıkacak detaylar değildir ve kısa süre içerisinde bu kabuklanmalar geçecektir. Kaş ekim ameliyatını takiben 3 haftaya kadar ağır egzersiz ve fiziksel faaliyetlerden kaçınmak çok önemlidir. Kaş ekimi yapılan bölgede herhangi bir kanama, şişme ya da iltihaplanma gibi durumlar hissederseniz mutlaka işlemi gerçekleştiren hekim ile iletişime geçiniz.

Kaş ekimi yapıldıktan birkaç hafta sonra ekilen kıl folikülleri dökülmeye başlayacaktır. Bu durum normaldir ve telaşa kapılmanızı asla gerektirmez. Yeni kaş kıllarının çıkması takip eden birkaç ay içerisinde meydana gelecektir. Bu süre zarfında ekilen saçları kaş uzunluğuna göre ayarlama yaparak kesmeniz ve istediğiniz kısalıkta kullanmanız gerekebilir.

Kaş Ekiminde Alınması Gereken Önlemler ve Olası Yan Etkileri

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi kaş ekiminin riskleri de mevcuttur. Yeni saç kökleri istenilen performansı yakalamanızı engelleyebilir ya da hekimin emeğini zayi edebilir. Bu gibi durumlarda kaş ekimi işlemlerini ileriki zamanlarda tekrar yaptırmanız gerekebilir. Ameliyatın kendisi ile alakalı birtakım riskler de bulunmaktadır. Operasyonu gerçekleştirecek hekimle prosedürün olası komplikasyonu ile ilgili yeterli bilgiyi konuşabilirsiniz. Aşağıda komplikasyonlar sıralanmıştır;

  • Anormal derecede kanama olması
  • İşlemin yapıldığı lokasyonda sinir hasarının meydana gelmesi
  • Şişme
  • Morarma
  • Enfeksiyon
  • Skar (Yara izi)

Kaş ekimi işlemlerinden önce hekimle birlikte tıbbi öykünüzü gözden geçirmeniz ve herhangi bir kronik hastalığınızın olup olmadığı dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Altta yatan sağlık problemlerinin yanında kullanılan ilaçlar ve takviyelerin de sorgulanması gerekir.

Aşağıdaki durumlarda kaş ekim işleminin yapılması uygun değildir;

  • Alopesi areata
  • Trikotilomani
  • Kanama ve pıhtılaşma bozuklukları
  • Estetik cerrahiye bağlı gelişebilen komplikasyonlar

Kaş Ekim Fiyatları Ne Kadardır?

Kaş ekim işlemleri tıbbi olmayan prosedürlerdendir. Yani işlemin gerçekleşmeyeceği durumda hayati bir tehlike söz konusu değildir. Estetik cerrahi alanında kozmetik işlem olduğu için sağlık sigortası kapsamında değerlendirilemez. Nihai masraf tutarını kaş ekimi yaptıracak olan kişinin ihtiyaçları, işlemin yapılacağı kliniğin özellikleri ve yaşanılan yer de belirleyecektir.

Birçok kaş ekim kliniği hastalarına ekonomik açıdan minimal masraflar çıkarmak için yardımcı olmaktadır. Esnek ödeme seçeneklerine de sahip olan kliniklerde özel indirimler, farklı finansman ve ödeme planları yer alır. Kaş ekimi için randevu almadan önce mutlaka fiyatları ve ödeme planı hakkında da bilgi almanızı öneriyoruz.

Kaş ekimi işlemlerini nerede yaptırmalısınız?

Kaş ekim işlemlerini tıp fakültesinden mezun olan veya sağlık personeli olup bu konuda gerekli eğitimleri almış uzmanlar tarafından gerçekleştirilebilir. yapabilir.Uzman ameliyatı kendi kliniğinde ya da devlet hastanelerinde gerçekleştirebilir. Prosedüre başlamadan önce detaylı bir araştırma yapmalısınız. Kaş ekiminden beklentiniz nedir ve bu işlemi gerçekleştirebilecek uzmanın yetkinliği, tecrübesi nasıldır gibi sorulara cevap aramalısınız. Bu nedenle uzmana eğitimlerini ve daha önceki deneyimlerini sorabilirsiniz. Tecrübeleri anlamak size bir nebze de olsa yol gösterici olacaktır. Portföye bakarken kaş ekimi ve sonrasında meydana gelebilecek her türlü detayı sorularla öğrenmek en doğal hakkınızdır ve bütün uzmanlar size bu noktada yardımcı olacaktır. Hatta ücretsiz danışmanlık bile alabilirsiniz. Kaş ekiminde tecrübesi olmayan ve gerekli eğitimi almamış hiçbir uzmana ya da kliniğe prosedürü yaptırmak için başvurmamanızı öneriyoruz. Merdiven altı işlem yapan merkezlerde kaş ekimi yaptırdığınız takdirde birçok komplikasyonla karşılaşabilir ve acil müdahale gerektiren durumlarda muhatap bulamayabilirsiniz. Bütün işlemleri en baştan daha deneyimli ve profesyonel çalışan uzmanlara yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Kaşlarınızın görünümünden memnun değilseniz ve hayatınızda kalıcı bir çözüm arayışında iseniz kaş ekimi işlemleri size uzun vadeli sonuçlar getirecektir. Bütün cerrahi işlemlerde olduğu gibi bu prosedürde de birtakım riskler bulunmakta ve bunları göz ardı etmemelisiniz.

Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.