Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
+90 543 321 91 77
Şişli/İstanbul
+90 543 321 91 77
Nişantaşı/İstanbul

Safir Fue Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekimi Yöntemiyle Hayatınız Değişecek

Hayatın her alanında olduğu gibi tıptaki yenilikler de yeni ve daha iyi tekniklerin geliştirilmesine yol açmıştır. Tıptaki bu gelişmelere paralel olarak saç ekimi teknikleri ve saç dökülmesine yönelik diğer tedavilerde yenilikler getirilmektedir. Bu son yeniliklerden biri de Safir FUE tekniğidir. Safir FUE genel olarak şöyle tanımlanabilir: FUE tekniği ile değerli taş safirden üretilen özel cihazlar kullanılarak yapılan saç ekimi, daha iyi ve mükemmel görünümlü bir tablo ile sonuçlanır. Safir FUE tekniğinde saçlı deriye küçük kesiler yapılır ve bu minik kanallara foliküller yerleştirilir.

Saç ekiminde yepyeni bir yöntem olan Safir FUE, yani foliküler ünite ekstraksiyonu, ciltten tek tek saç köklerinin alınmasından sonra saçın seyrek veya hiç olmadığı yerlerine taşınmasıyla yapılan bir saç ekim metodudur. Önceleri yapılan FUT (Folliküler Ünite Nakli) prosedüründen daha popüler hale gelen FUE’da insanlar işlem sonrasında kendilerine olan özgüvenlerinin arttığını dile getirmişlerdir. Üstelik bu tekniği kullanan cerrahlar, neredeyse hiçbir ekstraksiyon belirtisi bırakmadan tekli folikülleri çıkarmak ve hareket ettirmek için mikro delikler açmaktadır. FUE saç ekimi prosedürü, foliküllerin çıkarıldığı küçük beyaz izler sebebiyle yan etkilerin nispeten daha az olmasından dolayı hekimler ve hastalar tarafından güvenilir kabul edilir. Oldukça nadir durumlarda ameliyatın gerçekleştiği yerlerde enfeksiyon ya da doku ölümü olabilir. Tedaviden birkaç gün sonra kaybolan geçici yan etkiler yaşanabilir. Bu yan etkiler arasında şişlik, morarma ve hassasiyet yer alır.

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir FUE saç ekimi genellikle 6-8 saatte gerçekleştirilir. Nadir olarak seans süreleri 10-12 saat kadar uzayabilir ve tedavi ayakta sağlanır. Bu nedenle işlem bittikten sonra hasta taburcu olmaktadır. FUE saç ekimi sonrasında günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilme şansınız bulunur. Ancak işlemin uygulandığı bölgeyi suyla yıkamak ya da terleyecek düzeyde ağır egzersizler yapmak sakıncalıdır. Safir Foliküler ünite ekstraksiyonu aşamaları genel itibariyle aşağıdaki gibidir;

 • Safir FUE, safir uçlu özel cihazlar kullanılarak yapılır.
 • Greftlerin alınması için donör bölgeden deri kaldırılmaz. Kökler doğrudan alınır.
 • Donör bölgeye herhangi bir kesi veya dikiş atılmasına gerek yoktur. Çıkarma noktalarında yalnızca 0,7 mm-0,8 mm’lik küçük yaralar oluşur. Bunlar birkaç gün içinde iz bırakmadan iyileşir.
 • Safir FUE tekniği kullanılarak boyna yakın başın arkasından alınan greftler; saçlı deri, sakal, dudak üstü bölgelere veya kaş olarak ekilebilir.
 • Her seansta yaklaşık 4.000- 6.000 greft alınabilir. Her greftte 2-3 saç kökü bulunur.
 • Alınan folikül miktarına bağlı olarak safir FUE tekniği ile cm kareye yaklaşık 50-60 follikül implante etmek mümkündür.
 • Safir FUE saç ekimi sonrası iyileşme süresi genellikle diğer tekniklerin kullanılmasına göre daha kısadır.
 • Safir FUE tekniği profesyonel ve kalifiye bir ekip tarafından yapılırsa sonuçlar oldukça tatmin edici ve kalıcıdır.
 • Bu teknik, FUE tekniğinin geliştirilmiş bir uygulamasıdır. Bu teknik, implantasyon için kesi açmak için cihazı iyileştirerek geliştirilmiştir.

Safir FUE Yöntemiyle Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Safir FUE tekniği ile saç ekimi yaptırmanın birçok avantajı vardır. Başlıca avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 1. Safir FUE ile saç ekimi işlemi oldukça ağrısızdır.
 2. Safir bıçak kullanılarak implantasyon için kesiler açılırken hasta daha az titreşim yaşar.
 3. Saçlı deride neredeyse hiç doku hasarı veya travma yoktur.
 4. Doku hasarı olmadığı için ekilen foliküller yeni yerine çok kolay tutunur.
 5. Safir FUE tekniğinde ameliyatı gerçekleştirmek için kullanılan doğal safir bıçaklar, uzman için daha fazla operasyonel konfor sağlar.
 6. Doğal safir bıçaklar kan dolaşımının işleyişinde herhangi bir aksaklığa neden olmaz.
 7. Safir bıçaklar doğal olarak antibakteriyel özelliklere sahiptir.
 8. Safir alet tarafından yapılan kesiler çok küçüktür. Bu nedenle iyileşme süresi daha kısadır ve aynı oranda daha fazladır ve ekilen bölgede daha yoğun saçlar uzar. Bu, ani saç dökülmesi yaşayan hastalarda bile daha iyi bir sonuç sağlar.
 9. Çok doğal bir sonuç üretir.
 10. Alınan saç köklerine göre kesiler açılır. Saç kökleri buna göre uygun derinlik ve doğal açıya sahip kanallara ekilir. Böylelikle ekilen saçlar uzarken ekim açısını değiştirmez ve orijinal şekli korunur.

 

Safir FUE Saç Ekimine Uygun Hasta mısınız?

Hastalar Safir FUE ile saç ekimi yaptırmaya uygun olup olmadıklarını önceden bilmek isterler. Her bir özel durumda uygulanacak tekniğin nihai karar, ilgili uzmana danışılması sırasında verilir. Uzman ancak hastanın muayenesinden sonra Safir FUE tekniği ile hastanın saç ekimine uygun olup olmadığına kesin olarak karar verebilir. Bununla birlikte, Safir FUE tekniğine uygunluk hakkında bir fikir oluşturmaya yardımcı olacak bazı genel yönergeleri aşağıda listeledik:

 • Safir FUE saç ekimi tekniği ile tedavi edilebilecek saç dökülme türleri şunlardır: Travma veya yanmaya bağlı saç dökülmesi, androjen tipi saç dökülmesi ve traksiyon alopesi.
 • Safir FUE tekniği ile ekilecek donör saç, hastanın vücudunun diğer bölgelerinden alınır. Bu nedenle, donör bölgenin belirli bir saç büyüme yoğunluğuna sahip olması esastır. Boynun hemen üzerinde kafa derisinde bu gerekli yoğunluk bulunmazsa; Sakaldan greftler alınır ve bu yetersizse göğüs kılları kullanılabilir(vücudun diğer bölgelerinden alınan kılların dökülmeme garantisi olmadığı için en son noktada kullanılmaktadır) .
 • 18 yaş ve üstü hastalar safir FUE ile saç ekimi yaptırabilir.
 • Bu teknik nispeten az saç dökülmesi yaşayan hastalara uygulanabileceği gibi mevcut saçlarının büyük bir kısmını kaybetmiş hastalara da uygulanabilir.

Sizler de saçlarınızın eski havalı görünümüne bir an önce kavuşmasını istiyor ve kendi stilinizi dilediğiniz gibi oluşturmayı hedefliyorsanız zaman kaybetmeden Canan Yaylacı Hair Transplant merkezimize başvuruda bulunarak uzmanlarımızdan bilgi almayı ihmal etmeyin.

Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.