Çalışma Saatleri: 10:00 - 20:00
+90 543 321 91 77
Şişli/İstanbul
+90 543 321 91 77
Nişantaşı/İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

Daha sağlıklı sonuçlar elde edebilmesi için , ekim alanında kan dolaşımının iyi durumda olması gerekmektedir. Destek tedavi ürünleri ve PRP ile bu alanda dolaşımı aktive ederek başarı oranını yükseltmek amaçlanır.

Saç kökleri ekildikten 10 gün sonrasında ekildikleri yere oldukça sağlam bir şekilde adapte olurlar. Tabi ki bu on günlük süre sonrasında da 5 gün kadar, yani ilk 2 hafta, operasyon sonrası bakım kurallarına uymak gereklidir.

Uygun şampuan kullanıldığı zaman günlük olarak saç yıkanması herhangi bir sorun teşkil etmez. Fakat saçın kendi yağından da beslenmesi önemli bir husustur. Bu sebeple en uygun şekli günaşırı yıkama yapmaktır.

Dökülen saçların yeniden çıkması söz konusu olduğunda, ilk önce kişinin yaşadığı saç dökülmesinin tipi ve miktarının belirlenmesi gerekir. Farklı tedaviler saçınızı yeniden uzatmaya yardımcı ola bilir. (PRP , Mezoterapi gibi) Ancak, hormonlarınız nedeniyle erkek tipi kellik (MPB) saç dökülmesinden muzdarip iseniz, saçınızı doğal yollardan geri kazanamayabilirsiniz.

Başarısız saç ekimi sonuçlarından hasta fizyolojisinin sorumlu tutulabileceği bazı örnekler vardır. Ancak, bu çok nadir görülen bir durumdur ve genellikle insan hatasından ayırt etmek zordur.

Ekilen saçlar ilk 15 günde demo görüntüye ulaşır. 15. Günden sonra dökülmeye başlar. Bunun sebebi köklerin yeni ortamlarına adapte olup yeni bir büyüme döngüsünü başlatabilmektir. İlk 3 aydan sonra şok dökülme süreci tamamlanır ve ekim yapılan saçlar çıkmaya başlar.

Çoğu zaman, küçük ölçekli saç ekimi işlemlerinde bu kızarıklık operasyonu takip eden 3 haftalık süreçte kendiliğinden kaybolur. Bazı durumlarda, daha fazla graft içeren saç nakli işlemlerinden kaynaklanan bu kızarıklığın tamamen kaybolması 3 aya kadar devam edebilir. Bu tarz durumlarda kızarıklığı azaltmak için uzmanın kontrolü sonrası cildi sakinleştiren kremler kullanılabilir.

Saç ekimi operasyonun ardından saç kestirmek için en az 2 ay beklenmesi gerekir. Yeni ekilen saç köklerine zarar vermemek için kesim işleminin tıraş makinesi yerine makasla yapılması gerekir.

Saç dökülmesinin hangi evrede olduğu bizim için bu anlamda dikkat edilmesi gereken noktadır. Amaç ön görsellik değişmeden profilinizi tamamlamaktır. Önemli olan donör bölgenizin yoğunluğu ve kalitesidir.

Saçlı deride 2-3 hafta arayla 5 seans uygulanması gerekmektedir. PRP uygulamalarında 3. Seanstan sonra saçlardaki canlanma ve dökülme hızının yavaşlaması net bir şekilde görülür. Bu işlemin kalıcılığı 12-18 ay arasındadır. Bu sebeple işlemin ilerleyen zamanlarda bir süre daha tekrarlanması gerekir. Kürler tekrarlandığı sürece PRP ‘nin faydaları artarak devam eder. HİZMETLER DHI SAÇ EKİMİ KAŞ EKİMİ PRP TEDAVİSİ SAFİR FUE SAÇ EKİMİ SAKAL EKİMİ KADINLARDA SAÇ EKİMİ MEZOTERAPİ İLETİŞİM

Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.